להתקין מערכות מיזוג בהצלחה

 

כיום בכל מבנה ציבורי מותקנות מערכות מיזוג, אולם הכנת והתקנת תשתיות מיזוג אוויר במקומות ציבוריים אינה כלל פשוטה ליישום. היא דורשת תכנון נכון, אחראי ומקצועי ביותר של תשתיות המיזוג, בייחוד כאשר מדובר בהקמת מבנה חדש, ובנוסף התכנון הנכון יוכל לחסוך בצורה משמעותית בעלויות ההוצאות על אנרגיה וחשמל וכן היא תתרום רבות לשיפור מראה המבנה וכן בכדי ליצור הקפדה רבה על נושא הבטיחות של המבנה.

תשתיות מיזוג אוויר - בניה מקצועית במספר מישורים

 

מנוליד חירות מערכות היא מבין החברות המובילות בישראל בתכנון-ביצוע ואחזקה של מערכות מיזוג אויר ואוורור.

 

החברה פועלת בתחום זה במספר מישורים:

 

1. הקמת תשתיות מיזוג אויר בכלל המבנים הציבוריים כולל מבני משרדים, אצטדיונים, קניונים, שדות תעופה, מוזיאונים, מערכי תעשייה ועוד.

2. ביצוע פרויקטים להתייעלות אנרגטית בהחלפת תשתיות מיזוג אויר ישנות במערכות חדשות ויעילות.

3. ביצוע מגה פרויקטים בתחום אוורור מנהרות ברכבת הקלה, תשתיות כבישים ועוד.

4. תכנון, ביצוע והתקנת מערכות קירור בספיגה באמצעות קיטור או מקורות חום אחרים. ידע ייחודי מסוגו בארץ.

5. ביצוע אחזקת מערכות מיזוג אויר במאות מבנים בכל רחבי הארץ בסקטור הפרטי, הציבורי והצבאי.

 

תשתיות מיזוג האוויר תכנון השלבים בהקפדה ובמקצועיות

 

את תשתיות מיזוג האוויר ניתן לתכנן כבר החל משלב התכניות של המבנה, וכן לתכנן גם את מיקומן של נקודות החשמל השונות, של נקודות הניקוז בסמוך למיקום הרצוי של המזגנים ועוד. יש לוודא כי תכנון כל השלבים יערך בהקפדה ובמקצועיות רבה, כיוון שבמבנים ציבוריים גדולים אין מדובר במבנה ביתי שניתן להחליף בו את מערכות המיזוג בקלות. חשוב גם להחליט מה יהיו סוגי המזגנים ובאיזו עוצמה יפעלו, וכמו כן ניתן יהיה לקבוע את מיקומי המזגנים העתידיים, ולפיהם לקבוע גם את תוואי מרכיבי הצנרת הנדרשת במקום.

כל מבנה מתוכנן אחרת, אך בכל מבנה קיימות יציקות בטון וכן ממ"ד, ולכן מומלץ להניח שרוולים למיזוג האוויר כבר בשלבי היציקה הראשונים. שלבים אלו נכונים גם לגבי חלקים אחרים במבנה העשויים מחומרים אחרים, אך כאן יש להימנע ממצב של קדיחה או חציבה בבטון,דבר העלול לגרום להוצאות כבדות וכן עלול לפגום בבטיחות המבנה. פעמים רבות מדובר במערכות מורכבות כמו מבני מנהרות לרכבות, מבנים תת קרקעיים או מבנים תעשייתיים גדולים אחרים. למנוליד חירות מערכות כל הידע המקצועי והניסיון בתחום של הכנת תשתיות מיזוג אוויר עבור כל מטרה.

 

תשתית מיזוג אוויר פרויקטים רחבי היקף

מנוליד היא אחת החברות הקבלניות הגדולות בישראל בתחום תשתיות מיזוג אוויר והאוורור, ומבצעת פרויקטים רחבי היקף להקמת מערכות מיזוג אוויר, וכן להקמת מערכות אוורור במנהרות ותחנות רכבת תת קרקעיות.

חברת מנוליד מבצעת פרויקטים הכוללים תכנון ביצוע ואחזקה במגוון רחב של פרויקטים כגון:

 

בתי חולים- מבנים חשובים בעלי דרישות של סינון אוויר בתקנים מחמירים, וכן שמירה על טמפרטורות יציבות ומדויקות בחדרי ניתוח.

מיזוג אוויר של מטווחי ירי – פרויקט הכולל שמירה על טיהור האוויר וסילוק חומרים מסוכנים.

 

בין הפרויקטים של מנוליד כלולים:

 

קניון עזריאלי (קניון איילון)

קניון באר שבע

קניון עכו

שדה התעופה בתמנע

עזריאלי חולון

בית מנורה

בסר 4

 

תשתיות המיזוג התקנת מערכות אויר מורכבות

כידוע כאשר כיום מערכות מיזוג קיימות בכל מבנה ציבורי, יש לזכור כי הכנתם והתקנתם אינה כלל פשוטה ליישום. כל זה דורש תכנון מערכתי מקיף ונכון, יישום ותכנון אחראי ומקצועי ביותר של תשתיות המיזוג, ובייחוד במבנה חדש, ובנוסף תכנון מקצועי ונכון יוכל לחסוך בצורה משמעותית בעלויות הוצאות גבוהות על חשמל וכן תקפיד גם על נושא הבטיחות במבנה.

התשתיות למיזוג אוויר תכנון מקצועי ומוקפד

כאשר את תשתיות מיזוג האוויר ניתן לתכנן כבר משלב עיון בתכניות המבנה, כך גם ניתן לתכנן כבר את כל מיקומן של נקודות החשמל השונות, לתכנן את מיקום נקודות הניקוז בסמוך למיקום המיועד של המזגנים ועוד. לכן זה יהיה חשוב ביותר לוודא כי תכנון השלבים יערך תחת הקפדה ומקצועיות רבה. במבנים ציבוריים גדולים אינם כידוע מבנה קטן שניתן להחליף בו את מערכות המיזוג במהירות ובקלות. בנוסף חשוב גם להחליט מה יהיו סוגי המזגנים ובאיזו עוצמה יפעלו, וכן ניתן יהיה לקבוע מיקומים  של מזגנים עתידיים, ולפיכך לקבוע גם את תוואי הצנרת שיש להתקין במקום. כמו כן בכל מבנה קיימות יציקות בטון שונות, ולכן כדאי יהיה לתכנן ולהניח שרוולים למיזוג האוויר עוד בשלבי היציקה ההתחלתיים. תכנון זה יהיה נכון גם לגבי חלקים אחרים במבנה העשויים מחומרים אחרים, כאשר חשוב בכל שלב להקפיד על יציבות המקום ולא לפגוע בבטיחות המבנה. פעמים רבות מדובר בהתקנת מיזוג למערכות מורכבות כמו במנהרות לרכבות, במבנים תת קרקעיים או עבור מבנים תעשייתיים גדולים אחרים, ולחברה כל הידע המקצועי והניסיון בתחום של הכנת תשתיות מיזוג אוויר עבור כל מטרה ויעד. 

 תשתיות מיזוג אויר

מונוליד מערכות

03-9537222

מנוליד

חרות מערכות

HB